Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2012-07-27
Budowa parkingu przy al. Niepodległości

Rozstrzygnięto przetarg na budowę parkingu przy al. Niepodległości. Wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Budowlano- Drogowe DROKAN-1. Podpisanie umowy zaplanowano na poniedziałek 30 lipca i już w tym samym dniu mają rozpocząć się prace.

Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie al. Niepodległości jest większe niż ich obecna ilość. Na parkingu przed Urzędem Miasta samochody ustawiane są wzdłuż drogi manewrowej lub na okolicznych zieleńcach, a nawet na chodnikach.

Ta sytuacja ma zmienić się już jesienią, gdy w rejonie Urzędu Miasta powstaną 84 nowe miejsca parkingowe. Zostały one pogrupowane w kilkustanowiskowe zespoły, które rozdzielać będą zielone powierzchnie. Rabaty mają być obsadzone różnymi gatunkami krzewów oraz traw ozdobnych. Przestrzeń uzupełni 9 kulistych drzew z gatunku wiśnia pospolita.

Ponadto projekt zakłada budowę dwóch równoległych dróg manewrowych o szerokości 5 metrów. Parking posiadać będzie oświetlenie i odwodnienie, a jego nawierzchnia zostanie wykonana z kostki kamiennej granitowej. Po przebudowie zmieni się geometria zachodniego zjazdu z al. Niepodległości. Zostanie on poszerzony do 5,50 m tak, aby ruch mógł odbywać się w obu kierunkach. Dojazd do nowego parkingu będzie możliwy z istniejącej drogi wewnętrznej obsługującej parking przed Urzędem Miasta.

Roboty ziemne obejmować będą wykonanie korytowania i wykopów, co ma wzmocnić podłoże pod budowę parkingu. Wykopy zostaną wykonane także pod budowę studzienek ściekowych. Różnicę wysokości pomiędzy terenem projektowanym , a istniejącym skorygują nasypy.

Całość ma być gotowa w październiku. Koszt inwestycji to około 1,2 mln zł.

Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu na czas trwania robót funkcjonować będzie dodatkowy, niezależny zjazd z al. Niepodległości. Za jego pośrednictwem wykonawca będzie obsługiwał plac budowy. Zostaną wydzielone bezpieczne przejścia dla pieszych.

Galeria zdjęć


 
 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023