Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Utrudnienia w ruchu


Komunikaty MZUIM

2016-07-26
Uwaga kierowcy! Nowa organizacja ruchu przy browarze!
Od dzisiaj (wtorek, 26-07) na skrzyżowaniu al. Bielskiej, ul. Katowickiej i ul. Kościuszki obowiązuje nowa organizacja ruchu. W tym miejscu kierowcy nie powinni jeździć na pamięć.

Zmiana organizacji ruchu wykonana została na zlecenie Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy, który zarządza ruchem w naszym mieście. W opinii Wydziału czytamy, że skrzyżowanie alei Bielskiej z ulicami Katowicką i Kościuszki od lat zaliczane jest do najniebezpieczniejszych skrzyżowań na terenie miasta. Od początku 2003r. do końca 2015r. odnotowano na nim 169 zdarzeń drogowych (w tym 147 kolizji oraz 22 wypadki drogowe z czego 2 były śmiertelne). Stąd też podjęto decyzję o korekcie.

Po zmianach ul. Katowicka jest zawężona do jednego pasa ruchu w rejonach wszystkich przejść dla pieszych. To pozwoliło na wydzielenie pasów dla relacji skrętu w ul. Kościuszki oraz pasów do zawracania w kierunku ul. Sadowej. Zawężono także wlot ul. Kościuszki oraz istniejące "zawrotki", aby nie tworzyć złudnego obrazu dwóch pasów ruchu - ma to zlikwidować problem przesłaniania się pojazdów.

Nowe rozwiązanie ma spowodować, że ruchu w rejonie skrzyżowania zostanie uporządkowany i choć kierowcy pojadą wolniej, to jednak bezpieczniej.

Wszelkie pytania w sprawie wprowadzonej zmiany organizacji ruchu prosimy kierować do Wydziału Komunikacji UM Tychy.

Szczegóły organizacji ruchu w załączeniu.
Tymczasowa
organizacja ruchu:      
Lokalizacja
utrudnienia:       
Szczegółowa informacja
dotycząca utrudnienia:

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2019