Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2018-12-10
Świąteczne dekoracje tyskich rond

Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, nadając mu niepowtarzalny wygląd i tworząc wyjątkową atmosferę. Oprócz Wydziału Komunalnego, który głównie zajmuje się dekorowaniem tyskich ulic, placów i budynków, swój udział w przystrajaniu miasta ma także MZUiM. Chodzi o aranżację 14 rond.

Podobnie jak w minionych sezonach, na większości rond przystrojono rosnące tam krzewy i drzewa. Głównie zastosowane zostało białe oświetlenie ledowe w tonacji zimnej, choć w niektórych punktach miasta można podziwiać kolorowe lampki - w ten sposób ozdobiona zostanie duża choinka rosnąca u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej.

Z kolei na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej stanęła świetlna dekoracja z ledowych sznurów. Są one zamontowane na słupie trakcji i opadają w stronę skraju ronda tworząc kształt przypominający choinkę. Na rondzie św. Jadwigi rozbłysła czterometrowa świetlna choinka, a dodatkowym akcentem są dekoracyjne gwiazdki wbite w ziemię. Żywa choinka pojawiła się natomiast na rondzie Olimpiskim, a rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej), zdobią świąteczne dekoracje montowane na latarniach.

Nie mogło zabraknąć jednego z ciekawszych akcentów, czyli efektownych kul świetlnych. Zostały one rozwieszone nad rondem Paprocańskim i jest ich 20 sztuk. Kule zdobią także rondo Dworcowe. Z kolei na rondzie Harcerskim ustawiono stelaże przypominające fontanny.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do końca stycznia 2019 roku. MZUiM przeznaczył na ten cel około 150 tys. zł.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2019