Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2018-01-09
Rozbudowa ul. Obywatelskiej. Od 10 stycznia zmiana organizacji ruchu

Rusza rozbudowa ul. Obywatelskiej W Tychach. Od środy, 10 stycznia, należy spodziewać się pierwszych istotnych zmian w organizacji ruchu, bowiem na kilku odcinkach ulicy wprowadzone zostaną zawężenia jezdni.

Końcem minionego roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę na rozbudowę ul. Obywatelskiej. Wykonawcą zadania została wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA S.A. Wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Za tę kwotę ul. Obywatelska ma zostać przebudowana na blisko 1,5-fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową wraz z drogami bocznymi.

CO SIĘ ZMIENI?

Ulica Obywatelska położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Każdego dnia porusza się nią około 500 pojazdów, z czego znaczną część stanowią samochody ciężarowe. Po obu stronach drogi zlokalizowane są rowy, nie ma ani chodników, ani ścieżki rowerowej. Teraz to się zmieni.

Droga zostanie wyremontowana i poszerzona. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, które będą miały po 2 metry szerokości. Powstaną także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU!

Docelowo ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy (zgodnie z zamieszczoną poniżej mapą), a drogowcy pracować będą jednocześnie na kilku frontach robót. Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się od środy, 10 stycznia. Wówczas zawężone zostaną trzy odcinki ul. Obywatelskiej (ETAP 1, 6 i 11 zgodnie z załączoną mapą). Pierwszy to około stumetrowy fragment od ul. Mikołowskiej, kolejno kierowcy pojadą bez utrudnień przez około 200 metrów, by następnie natknąć się na dwustumetrowe zawężenie. Trzeci front robót prowadzony będzie przy skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej z droga prowadzącą do chłodni. Na tych odcinkach ruch odbywać się będzie wahadłowo jednym pasem.

O kolejnych zmianach organizacji ruchu będziemy informować w oddzielnych komunikatach. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i jednocześnie przepraszamy za wszystkie niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Całe zadanie powinno mieć swój finał jesienią.

Galeria zdjęć


 
 
 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2018