Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2017-11-27
Przebudowa DK44: Pierwsze utrudnienia na ul. Turyńskiej.

Uwaga kierowcy! Od czwartku (30.11) na ul. Turyńskiej zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu. Prace te związane są z rozpoczynająca się w Tychach modernizacją drogi krajowej numer 44.

W związku z przebudową DK-44 w najbliższy czwartek (30.11) na ulicy Turyńskiej w rejonie przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. W tym miejscu ma powstać tymczasowe rondo, którym zostanie poprowadzony objazd na czas budowy nowego węzła. Węzeł ten docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

Budowa tymczasowego ronda na ul. Turyńskiej odbywać się będzie przy miejscowych zawężeniach jezdni, a by zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace podzielono na etapy.
- W pierwszej kolejności na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu pasy lewe (wewnętrzne), a ruch odbywać się będzie po pasach prawych (zewnętrznych).
- W drugim etapie z ruchu wyłączony będzie pas prawy na jezdni w kierunku Oświęcimia, a także zostanie zawężona droga wewnętrzna przy halach fabryki FCA. Szerokość tego zawężenia to około 5m zatem ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się dwukierunkowo.

Rondo powinno być gotowe w drugiej połowie grudnia. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i stosowanie się do znaków, a także przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Z uwagi na zbliżający się okres świąteczny, wprowadzenie objazdu z wykorzystaniem tymczasowego ronda planowane jest w drugim tygodniu stycznia.

Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania strony internetowej dk44.mzuim.tychy.pl , gdzie na bieżąco publikowane są wszelkie informacje dotyczące inwestycji.

Lokalizacja utrudnienia:

Galeria zdjęć


 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2018