Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2017-09-06
Obywatelskie inwestycje

W mieście trwają prace realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Są to zadania mniejsze, niemniej najbardziej potrzebne, bowiem wskazali je sami mieszkańcy.

Aktualnie w ramach obywatelskich zgłoszeń prowadzony jest remont chodnika przy ulicy Dmowskiego na odcinku od al. Jana Pawła II do wysokości deptaka N-O. Przed modernizacją stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia - stare betonowe płyty były spękane i nierówne. Nowy chodnik wykonany jest z szarej kostki brukowej, powstaje także ścieżka z czerwonego asfaltu. Obecnie trwają prace przy parkingu, gdzie mają zostać pogłębione zatoki postojowe, wymieniony krawężnik i wyremontowane schody. Wykonawcą prac jest firma CAT BRUK z Bojszów, a ich wartość to nieco ponad 200tys zł. Planowo remont potrwa do końca września.

Ruszają także prace na ul. Jedności, gdzie w rejonie kapliczki pw. św. Tekli wybudowany zostanie chodnik oraz 7 stanowisk postojowych. Prace prowadzone będą przy zawężeniu jezdni, a ich finał przypada na przełom września i października. Natomiast na ul. Wieniawskiego do końca października potrwa remont istniejącego chodnika (powierzchnia około 1799,00 m2) i parkingów (pow. około 814,00 m2). Z kolei w czerwcu zakończył się pierwszy etap prac przy ul. Damrota. Tam wyremontowany został chodnik na odcinku od parkingu przy Parku Górniczym do wysokości posesji 141. Obecnie prace będą kontynuowane aż do wysokości łącznika ulic Mikołowskiej i Asnyka. Zadanie w znacznej części zostanie sfinansowane z budżetu obywatelskiego - wysokość przyznanych środków to blisko 166 tys. zł.

Niedawno zakończył się także remont chodników przy skrzyżowaniu ulic Stoczniowców i Jaśkowickiej, a także mieszkańcy mogą już korzystać z nowego parkingu przy ul. Orzeszkowej 17a.

Warto dodać, że już w piątek (8.09) rozpoczyna się głosowanie na projekty złożone w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2018 r. Szczegóły tutaj: informacja

Galeria zdjęć


 
 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011