Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2017-04-25
Uwaga! Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego

Uwaga kierowcy! Już niebawem na odcinku al. Sikorskiego wprowadzana zostanie nowa organizacja ruchu. Prace już się rozpoczęły, a to oznacza, że w tym miejscu kierowcy nie powinni jeździć na pamięć.

Zmiana organizacji ruchu wykonywana jest na zlecenie Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy, który zarządza ruchem w naszym mieście. Z opinii Wydziału wynika, że odcinek alei Sikorskiego biegnący od wysokości hotelu Piramida do ul. Żółkiewskiego jest rejonem mocno obleganym przez samochody. Kierowcy zostawiają tam swoje auta z uwagi na bliskie sąsiedztwo Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Po zmianach jezdnia al. Sikorskiego zostanie zawężona do jednego pasa ruchu na wspomnianym blisko 600-metrowym odcinku. Drugi pas będzie pasem postojowym - łącznie po obu stronach drogi przybędzie aż 60 nowych miejsc parkingowych. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo, a także uspokoić ruch w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Rozwiązanie to jest niejako usankcjonowaniem sytuacji obecnej, znacznie ją jednak porządkuje i uczytelnia. Wprowadzana zmiana to odpowiedź na wnioski mieszkańców, dotyczące znacznego deficytu miejsc postojowych w tym rejonie.

Pracę już się rozpoczęły, a ich finał w dużej mierze uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze.

Galeria zdjęć


 
 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011