Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2017-04-06
3 nowe stacje, w których zreperujesz swój rower

Po zimowej przerwie mieszkańcy znów mogą skorzystać z ośmiu bezpłatnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów, które w ubiegłym roku po raz pierwszy oddano do dyspozycji tyszanom. Pomysł się spodobał i w tym roku uruchomiono trzy dodatkowe stacje.

Jedna z nowych stacji napraw stanęła na skrzyżowaniu ul. Jaśkowickiej z al. Bielską (w rejonie skateparku), a kolejna przy ul. Stoczniowców 70 - nieopodal siłowni plenerowej. O te dwie lokalizacje zawnioskowali sami mieszkańcy, bowiem zadanie zostało zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Trzecią stację zamontowano na terenie wybudowanego w minionym sezonie Pumptracku w Parku Suble. Wszystkie stanowiska są ogólnodostępne, samoobsługowe i bezpłatne.

Każda stacja wyposażona jest w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis. Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw.

Stacje są przeznaczone głównie dla rowerzystów. Przydatne mogą się jednak okazać także dla rodziców, którzy wożą swoje dzieci w wózkach oraz dla niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo w dwóch nowych stacjach (przy skateparku i przy ul. Stoczniowców 70) będzie można też zreperować deskorolki.

Przypomnijmy, że pozostałe samoobsługowe stacje naprawy rowerów zainstalowano: po jednej na parkingach wielopoziomowych przy ul. Dąbrowskiego i na osiedlu A, dwie na Paprocanach oraz po jednej przy ul. Sikorskiego (niedaleko budowanego parku wodnego), Edukacji, Piłsudskiego, Katowickiej.

Koszt tegorocznego zadania wyniósł nieco ponad 22 tys. zł.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011