Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2015-03-12
Nowe oznakowanie tyskich tras rowerowych. Żeby się nie zgubić.

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Z myślą o nich w Tychach realizowana jest kolejna inwestycja. Tym razem chodzi o nowe i czytelne oznakowanie 9 tras rowerowych w mieście.

Tychy to miasto, które pod względem ilości rowerzystów i ścieżek rowerowych wyróżnia się na tle innych miejsc na Śląsku. Mamy 9 tras rowerowych, a ich łączna długość to ponad 72 km. Teraz wzdłuż tych tras montowane jest specjalne oznakowanie.

Dokładnie chodzi o kierunkowskazy. Część z nich wyposażona zostanie w czytelne tablice lokalizacyjne. Dzięki temu poruszanie po tyskich trasach stanie się jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze. Rowerzysta będzie mógł w szybko określić swoje położenie na mapie, a następnie zadecydować gdzie udać się w dalszą podróż. Nowe kierunkowskazy zostaną ustawione na rozwidleniach dróg leśnych, ale nie tylko. Spotkamy je także przy głównych skrzyżowaniach i rondach w mieście. Łącznie chodzi o blisko 70 lokalizacji.

Ale czym tak właściwie różnią się trasy od dróg rowerowych? Trasy rowerowe głównie służą do obsługi turystycznej, rekreacyjnej, a także krajoznawczej. Oznacza to, że często prowadzą przez tereny boczne, dukty leśne. Jednak bywa, że ich przebieg - i tak jest w przypadku Tychów - pokrywa się z przebiegiem dróg rowerowych. W mieście mamy przeszło 40 km samych dróg rowerowych, z czego 20 km pokrywa się z przebiegiem tras. Dzieje się tak dlatego, że Tychy są jednym z niewielu miejsc w regionie, w którym można przejechać rowerem przez całe miasto.

Wykonawcą nowego oznakowania tras rowerowych jest wyłoniona w drodze przetargu firma DROKAN-1. Prace powinny zakończyć się w czerwcu. Ich wartość to prawie 900 tys. zł.

Galeria zdjęć


 
 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2019