Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2014-07-09
Pełnia sezonu, czyli co się dzieję na tyskich drogach [ZDJĘCIA]

Sezon drogowy w pełni, a to oznacza, że na tyskich drogach trwają intensywne roboty. Część prac już za nami, część dobiega końca, a niektóre dopiero się rozpoczynają.

Pracowity czerwiec

W minionym miesiącu wyremontowana została ulica Towarowa. Na niespełna 600-metrowym odcinku, od ulicy ul. Metalowej w kierunku ronda Strefowego ułożono dwie warstwy nowego asfaltu. Remont dotyczył jezdni prowadzącej w stronę centrum. Wykonawcą inwestycji wartej blisko 300 tys. zł. było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic. Prace prowadzono także wzdłuż ulicy Bocznej, gdzie na odcinku o długości 130 metrów ułożono nową nawierzchnie. Częściowo wymieniono też krawężniki. Wartość robót realizowanych przez firmę Auto Trans Asfalty to 130 tys.zł. Zakończył się także pierwszy etap rozbudowy ulicy Paproci. Inwestycję prowadziła tyska firma Drokan 1 za ok. 1,3 mln zł. W ramach prac około kilometrowy odcinek drogi został utwardzony kruszywem, a także w dwóch miejscach położono asfalt - na blisko 300-metrowym odcinku za zjazdem z ul. Beskidzkiej oraz 50-metrowym włączeniu do ul. Długiej. Tym sposobem zapewniono bezpieczny wyjazd z ul. Paproci do miasta, z pominięciem ul. Beskidzkiej. Ponadto wzdłuż zabudowań powstał jednostronny chodnik z kostki brukowej oraz wjazdy do posesji. Wybudowano także nowa pętlę dla busów, której nawierzchnia jest wykonana z tłucznia kamiennego.

Roboty w toku

Początkiem lipca rozstrzygnięto przetarg na budowę łącznika pomiędzy ulicami Mąkołowską i Drozdów. Wybuduje go firma FIL-BUD z Gliwic za około 400 tysięcy złotych. Łącznik będzie miał długość około 200 metrów i zostanie wykonany z kostki brukowej. Po jego jednej stronie powstanie chodnik, a także zjazdy do posesji. Projekt przewiduje też budowę odwodnienia oraz oświetlenia, a istniejąca sieć teletechniczna i wodociągowa zostanie przebudowana tak, by jej przebieg nie kolidował z projektem. Na realizacje tych prac wykonawca ma czas do końca września. Z uwagi na lokalny charakter drogi roboty nie będą powodować większych utrudnień w ruchu. Na czas budowy włączeń od strony ul. Mąkołowskiej i od strony ul Drozdów wprowadzone zostaną czasowe zawężenia jezdni na tych dwóch ulicach. Dodatkowo w przypadku tworzenia się korków na ulicy Mąkołowskiej ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Ekipy remontowe pracują też przy ul. Barona gdzie budowany jest nowy chodnik. Powstanie on po jednej stronie drogi na blisko 200-metrowym odcinku (od skrzyżowania z ul. Glinczańską w stronę osiedla Balbina). Jego szerokość to 1,5m. Dodatkowo przy ulicy stanie nowa latarnia, a nierówności w nawierzchni wypełni kostka brukowa. Za inwestycję odpowiedzialna jest spółka Hydrogop z Katowic. Prace warte blisko 155 tys.zł. powinny zakończyć się jeszcze w lipcu.

Przypomnijmy, że jednocześnie w Tychach trwa modernizacja Placu Korfantego , przebudowa alei Niepodległości , a także remont chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Sikorskiego(szersze informacje o remontach chodników i ścieżek rowerowych można znaleźć tutaj ). W toku są również prace na ulicy Wiązowej.

Na drogach gruntowych

Remonty i inwestycje prowadzone przez MZUiM dotyczą nie tylko dróg asfaltowych, remontowane są także te gruntowe. I tak dobiegły końca roboty na ulicy Fiołków. Za te prace odpowiadał Zakład Remontowo-Budowlany M. Fisior. W ramach remontu wartego 110 tys. zł. dawna droga gruntowa zyskała nową asfaltową nawierzchnie. Podobnie będzie na ulicy Albatrosów z tym, że zamiast asfaltu nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej. Dodatkowo z jednej strony drogi powstanie chodnik. Ulica zyska też nowe odwodnienie. Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy. W pierwszej kolejności drogowcy pracować będą na ulicy Albatrosów, następnie wyremontowany zostanie fragment przy skrzyżowaniu z ulica Ziębią, a na końcu ten przy skrzyżowaniu z ulicą Gilów. Inwestycja prowadzona przez wyłonioną w drodze przetargu firmę Novum Invest Silesia ma być gotowa jesienią (przełom września i października). Jej wartość to prawie 750 tys. zł.

Galeria zdjęć


 
 
 
 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2019